C25K – 5. Hafta Koşu Antrenmanı – 20dk’lık Son Koşu

Geçen hafta, koşu programımdaki haftanın son koşusunu yapamadığımı yazmıştım*.  Bu hafta ne olursa olsun o son koşuyu yapmayı kafaya koymuştum. Pazartesi günü iş dönüşü hızla üstümü değiştirip koşuya çıktım, 5 dk’lık ısınma yürüyüşünden sonra tam 20dk aralıksız koştum. İnanması zor ama düşündüğüm kadar zorlanmadım hatta zorlasam bir 10 dk daha koşar toplamda 30 dk ile bitirebilirdim antrenmanı ama programın dışına çıkıp bedenimi aşırı yormak istemedim.

Kosucu

Koşuya Yeni Başlayanlar

Normalde bu hafta 6. haftanın koşularını tamamlamam gerekiyordu ama Salı sabahı uyandığımda hastaydım, sonraki gün iyice kötüleştim. Perşembe doktora gitti; faranjit olmuşum. İğneler, antibiyotik, şurup… Kısacası Pazartesi hariç bu hafta hiç koşamadım 🙁 Bakalım inşallah önümüzdeki hafta kaldığım yerden devam edeceğim.

Koşuya başlayanlar için mükemmel bir uygulama…

*Önceki yazımda 20dk koşarsam siteye havai fişek koyacağım demiştim ama arada yaşanılan onca olay, ülkenin her yerinde bu kadar şiddet ve ölüm varken tabi ki öyle bir kendimi bilmezlik yapmayacağım. İnşallah en kısa sürede tüm bu kaosun bittiği günlere erişebiliriz de gündelik sevinçlerimiz yeniden anlam kazanır.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir