Vodafone İstanbul Yarı Maratonu 2016

Kayıtları 1 Ocak 2016 tarihinde başlamış olan 2016 yılı 11.Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’na 31 Mart 2016 tarihine kadar sadece internet  sitesinden kayıt yapılabilmektedir. Vodafone İstanbul Maratonu kapsamında yarı maraton, çeyrek maraton, bayrak yarışı ve business kategorilerde olmak üzere  4 tipte yarış yapılacaktır. Yarışlar 24 Nisan 2016 Pazar günü saat 09.00’da başlayacaktır.

istanbul Yarı Maraton Koşusu

Vodafone Yarı Maraton Koşusu

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu Kayıt ve Yarış Paketi Bedeli:

  • Kayıt dönemi ( 1 Ocak – 29 Şubat )

Yarı Maraton ve Çeyrek Maraton için 30TL
Bayrak yarışı için 20 x 4 = 80TL

  • Kayıt Dönemi: ( 1 Mart – 31 Mart )

Yarı Maraton ve Çeyrek Maraton için 50TL
Bayrak yarışı için 30 x 4 = 120TL

Kurumsal (business) kategori için kayıtlar 15 Şubat – 21 Mart tarihleri arasında gerçekleşecektir. Online kayıt işleminizi yaptıktan sonra ana sayfada bulunan kayıt sorgulama sayfasından kaydınızı kontrol etmelisiniz.

c25k

C25K Uygulaması

Koşu sporuna yeni başlayanlar mutlaka “Yeni Mobil Uygulamalarla Koşmaya Hazırlanın!” yazımızı okumalılar.

vodafone maratonu istanbul

Vodafone Yarı Maratonu Istanbul

Maraton Fuarı 22 – 23 Nisan tarihleri arasında düzenlenecektir. Katılımcıların Göğüs Numarası, Çip, Tişört ve Çantalarını alabilmeleri için Maraton Fuarı’nı mutlaka ziyaret etmeleri gerekmektedir. Maraton Fuarı haricinde başka bir yerde ve zamanda yarış malzemesi dağıtımı yapılmamaktadır.  Maraton Fuarı katılımcılara ücretsizdir.

Vodafone İstanbul

Vodafone Koşusu 2016

Vodafone Maratonu 24 Nisan 2016 09:00’da Yenikapı miting yerleşkesinde başlayacaktır. Yarı Maraton 21K güzergahını anlatmak gerekirse: koşu Yenikapı’dan başlayacak; sahilden Kumkapı, Sirkeci Eminönü Unkapanı, Fener, Balat, Feshane’yi geçer geçmez Eyüp Kavşakta bulunan “U” dönüşü yapmak suretiyle aynı istikameti seyrederek sahil yolundan geri koşularak başladığı yer olan Yenikapı miting alanında son bulacaktır.

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu 2016

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu

Bir diğer yarış olan Çeyrek Maraton, yarı maratonla aynı güzergahı kullanacak, Sirkeci ışıklardan 2 yüz metre önce yol üzerinde “U” dönüşü yaparak Yenikapı miting alanında son bulacaktır. Bayrak yarışı ise Yarı maratonun güzergahını kullanmak suretiyle her 5 kilometrede bir bayrak değişimi yapılarak 4 x 5K koşulacaktır. Bu kategoride son yarışçı ilk üç sporcudan farklı olarak güzergahı tamamlamak için 6.1K koşarak yarışı tamamlayacaktır.

Koşarken olası sakatlıkları önlemeniz için hazırladığımız “Koşuda Rastlanan Sakatlıkları Engellemenin 5 Yolu” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Facebook sayfamızdan güncel bilgileri edinebilirsiniz… Etkinliği Facebook takvimine eklemeyi unutmayınız…

Katılan sporculara FitizBiz olarak başarılar dileriz….

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir