Hala Fit (miyiz) Biz Acaba?

Hiç uzatmadan cevap veriyorum:

HAYIR! Hiç fit değiliz!

Hatta yakınından bile geçmiyoruz maalesef 🙁 “E o zaman hangi yüzle bu satırları yazıyorsun?” diyebilirsiniz. Aslında yazacak halimiz de yok ama bir yerden başlayıp tekrar ayaklanmamız ve toparlanmamız lazım. Bu hepimizin başına gelebilecek bir durum. Sebeplerimizi de şöyle açıklayabiliriz:

1- Ben iş sebebi ile başka -bambaşka- bir şehre taşındım ve bu süreç anlatılmaz yaşanır derecesinde zorlu oldu.

2- Sitemizin diğer yazarları da ev alma-tamirat-tadilat-taşınma süreciyle boğuştu.

3- Bu süreçlerde spor ve beslenme düzenimiz yalan oldu pardon yani biraz(?!) bozuldu.

Her şey bittiğinde iş işten geçmişti ve battı balık yan gider mantığı bizi esir aldı.  Sonuç olarak eski düzene geri dönmektense tüm emeklerimizi çöpe atıp dibe batmaya devam etmek hepimize daha kolay gelmiş olacak ki kimse birbirine “Hop, n’oluyor? Kendine gel!” demedi. Peki, gelelim bu yazıyı neden yazdığıma:

1- Göbek aldı başını gidiyor.

2- Tartıdaki rakam korkutucu olmaya başladı.

3- Sabahları kıyafet bulup giyinmek çok uzun sürüyor.

4- Otobandan önce son çıkış uyarısı iyice belirginleşti.

Şaka bir yana her şey bitip sıra rahat bir nefes almaya geldiğinde gözüme ilk çarpan fazla kilolarımız oldu ki ekip olarak toplansak, bizim fazlalıklardan yeni bir ekip üyesi yaratabiliriz gibi geliyor bana 😀 Şu anda “Eee bize ne sizin fazla kilolarınızdan?” diye sorguluyor olabilirsiniz. Ama biz “Gelin, fit olmanın keyfini beraber çıkaralım” derken ciddiydik. Yani iyi günde de, kötü günde de beraberiz. Bugün yakın bir arkadaşımla temel hareketlerden oluşan total body workout planı paylaştım. Yarın ilk işim kendi planı hazırlayıp, harekete geçmek olacak.

Yani yeni workout ve beslenme planları yolda, en kısa zamanda görüşmek üzere…

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir