Bikini Body Guide by Kayla Itsines ile Şekle Girin – Sizin İçin Deniyoruz

Eğer sıkı bir instagram kullanıcısı iseniz mutlaka #bbg, #kayla_itsines, #bodytransformation gibi etiketlere rastlamış olmalısınız. Kayla tam bir instagram fenomeni (Daha ayrıntılı bilgi için sitesine de bakabilirsiniz.). Bikini Body Guide (Bikini Vücudu Rehberi) ile zayıflayan, şekle giren kadınlar yukarıdaki tagler ile bu müthiş değişimlerini instagram sayfalarında paylaşıyorlar. Ben de hiç üşenmedim ve bu programı sizler için denemeye karar verdim.

YAZ ÖNCESİ HIZLI KİLO VERME VE YAĞ YAKIMI NASIL OLUR?

Kayla Bikini Body Guide

Kayla Bikini Body Guide

Bikini Body Guide 12 haftalık antrenman programı içeren bir pdf dosyası. Dosyayı Kayla’nın sitesinden satın alabilirsiniz. Ama her şeyde söz konusu olduğu gibi bu dosyayı başka yollardan free olarak -maddi yetersizlik gibi mecbur kalınan durumlarda– indirmek de mümkün, ama siz bunu bizden duymuş olmayın tabi. Dosyanın içinde yapılacak tüm egzersizlerin ayrıntılı açıklamaları ve haftalık planları var. Egzersizler için dumbbell, bench (bank), medicine ball (sağlık topu), bosu ball (bosu topu), steps (step tahtası) gibi ekipmanlar gerekli ama bu konuya çok da takılmamak gerekli bence. Belirtilen ekipmanlar olmadan da aynı kas gruplarını çalıştıran benzer hareketler yapılabilir ya da evde mevcut olan koltuk, sandalye, tabure, su şişesi vb. materyaller kullanılarak aynı hareketler yapılabilir.

Değişim

12 Haftada Değişim

Kayla, bu rehberi yayınlamaya, piyasada kadınlara yönelik, kadınların ihtiyaçlarını anlayan ve kendilerini iyi hissedecekleri vücuda kavuşmalarını sağlayacak özel egzersiz planlarının olmayışını farkettiğinde karar verdiğini söylüyor. Programın amacının belli bir kiloya ya da belli bir görünüme sahip olmak değil, her kadının kendiyle, bedeniyle barışık olacağı bir duruma ulaşmak olduğunu da ekliyor. Yani program “şu kadar sürede şu kadar kilo kaybı” ya da “0 beden bir vücut” vadetmiyor. Bikini Body Guide 16-40 yaş arası kadınlar için özgüvenle aynaya bakabilecekleri bir bedene kavuşmayı vadediyor. Instagram’da paylaşılan fotoğraflar baz alındığında bu vaadini fazlasıyla yerine getirdiği de söylenebilir.

Program normalde Pazartesi başlıyor ama benim her Pazartesi başlayan ve Salı biten diyetlere/antrenmanlara alerjim olduğu için bugün başlamaya karar verdim. Ilk gün olduğu için kendimi pek zorlamak istemedim ve hareketleri ağırlık kullanmadan yaptım. Buna rağmen itiraf etmeliyim ki kan ter içinde kaldım. Ezelden burpee düşmanı olduğum için özellikle burpee yaparken epey zorlandım. Ama sonuç itibari ile epeyce kalori yaktığımdan hiç şüphem yok. Kısacası ilk izlenimde programı etkili ve hedef odaklı buldum. İlerleyen günlerde tecrübelerimi ve before-after fotoğraflarımı sizlerle paylaşacağım.

Program 2’şer haftalık egzersizlerden oluşuyor, yani 1. ve 3. hafta aynı, 2. ve 4. hafta aynı seriler tekrarlanıyor. 1. hafta bitince 2. hafta farklı hareketlerden oluşan bir antrenman var, sonra 3. haftada yine 1. haftadaki hareketler yapılıyor.

Eğer siz de denemek isterseniz http://www.kaylaitsines.com/pages/free-workouts adresinden bir haftalık ücretsiz program için kayıt olabilirsiniz.

Konuyla ilgili sitemizdeki diğer yazılara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz, yeni yazılar eklendikçe linkler güncellenecektir.

http://www.fitizbiz.com/bikini-body-guide-1-hafta/

http://www.fitizbiz.com/bikini-body-guide-2-hafta/

Yorum

  1. fatma 20th Haziran 2016
    • Manxcat 24th Haziran 2016
  2. Aysenur 7th Haziran 2017

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir