Runtastic Results Programı ile Kas Yapın

Uzun süren bir araştırma sonunda, Almanya’da ortaya çıkan ve özellikle son dönemlerde Avrupa’nın bir çok ülkesinde oldukça popüler hale gelen bir egzersiz programı ile tanıştım. Yüksek tempolu hareketlerden ve setlerden oluşan bu yöntem kişinin kendi amaçları -kilo verme, kas yapma, fit olma… vb.- doğrultusunda özelleştirilebilmektedir. Programın hem erkeklere hem de bayanlara yönelik olduğu ifade ediliyor. Bu yazımda ve takip eden yazılarımda sizlere 1 aylık Runtastic Results deneyimimi anlatacağım.

Neden Runtastic Results ile Çalışmalıyım?

Runtastic Results ile çalışmanın türlü sebepleri olabilir. Örneğin kilo almak ve bunu kas yaparak gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Ya da kilo vermek ve daha ince bir görünüme sahip olmayı hedefleyebilirsiniz. Sağlıklı yaşamak, kondisyonu artırmak vb. için de Runtastic Results önerilmektedir. Sonuçta önemli olan neyi, nasıl değiştirdiğimiz değil, bir değişim isteyip istemediğimizdir. Amacınız kilo vererek kas kütlenizi arttırmak ise bu yazı sizler için çok iyi bir referans olacaktır.

Runtastic Results Programı ile Kas Yapın

Runtastic Results Programı ile Kas Yapın

Runtastic Results Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Runtastic Results web sitesinde çeşitli başarı hikayelerinden bahsediliyor. Ancak gerçekten işe yarayıp yaramadığını söyleyebilmemiz için FitizBiz olarak denememiz gerektiğine inanıyoruz ve bunun için de programı uygulamaya karar verdim. Yaptığım haftalık egzersizleri ve sonuçları hafta hafta paylaşacağım.

Runtastic Results Nedir?

Runtastic Results sadece vücutla yapılan hareketleri içeren egzersiz ve antrenmanlardan oluşuyor. Dolayısıyla ekstra ekipman almaya gerek yok, ihtiyacınız olan sadece fitness matı. Yüksek tempoyu hedefleyen setlerin içinde ve arasında mola vermeden devam etmeli ve her aktiviteyi daha kısa sürelerde bitirmeyi hedeflemelisiniz. Vücudu böyle hızlı tempoyla çalıştırmak, hızlı reaksiyon vermesine ve kısa sürede şekle girmesine yardımcı oluyor. “High Interval Intensity Training” şeklinde isimlendirilen bu yöntem uzun suredir mevcut ve benzer bir çok programa ulaşmanız mümkün. Sitemizdeki diğer HIIT antrenman yazılarımızdan da faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Runtastic Results programını güzel kılan ise 12 haftalık programın oldukça uygulanabilir olması ve sizin için özel çalışma programını size oluşturması. Kendi fitness seviyenize göre gönderilen antrenman ve egzersizleri kolayca yapabileceksiniz. Ayrıca iOS ve Android uygulamaları sayesinde antrenmanları kolay bir şekilde sözlü ve görsel olarak takip edebilirsiniz.

Runtastic Results programında normal bir set ortalama  10 dakika ile 30 dakika arasında değişiyor. Eğer yeni başlayan biriyseniz, diğer sporcuların 20 dakikada bitirdiği seti 30 dakika ve üstünde sürelerde bitirmeniz çok normal. Fakat yapanların yorumlarına göre, haftalar ilerledikçe setleri yapma süresi azalıyor. Bu arada egzersizleri her yerde yapabilirsiniz. Evde, parkta, bahçede, otoparkta, spor salonunda ve hatta ofiste bile… Aklınıza gelen her yerde antrenmanınızı tamamlayabilirsiniz.

Runtastic Results Get My Plan Egzersizi

Runtastic Results Get My Plan Egzersizi

Runtastic Results Kullanmaya Nasıl Başlayacağım?

Bunun için öncelikle ücret ödemeden resmi sitesinden üye olabilir ya da Apple Store veya Google Play’den “Runtastic Results” programını indirerek ücretsiz üye olabilirsiniz. Üye olduğunuz zaman size ücretsiz bir takım setleri deneme hakkı verilecek ve kendinizi test edebileceksiniz. Setler içerisinde farklı antrenmanlar, ısınma ve soğuma hareketleri bulunmaktadır. İndirdiğiniz uygulamalarda egzersizler videolar ile anlatılıyor. Setleri ve egzersizleri sevdiğiniz takdirde 12 haftalık programa geçebilmek için ücretli üye olmanız gerekecek.  Bunların haricinde hem kilo verip hem de vücutlarını şekle sokmak isteyenler için Beslenme programı oluşturmak da mümkün. Beslenme programı da ayrıca üyelik istiyor. Runtastic firmasının sunduğu hizmetlere şu linkten ulaşabilirsiniz.

Gerekli bilgilendirmeleri yaptıktan sonraki ilk adımımızda “Get My Plan”a tıklayarak koçların bizlere özel antrenman göndermesini sağlayacağız. Planı oluşturmak için 2’şer dakikadan oluşan 4 hareketi yapmanız gerekiyor. Her hareket arasında 2 dakika dinlenme süreniz var. 2 dakika içinde yaptığınız egzersiz sayınıza göre size bir plan gönderiliyor. Aşağıda sırası ile hareketleri ve benim yaptığım tekrar sayılarını bulabilirsiniz.

Burpees: 23

Sit-Ups: 13

Squat: 53

Push-Ups: 23

2 dakikalık egzersiz bittikten sonra fitness seviyenize göre sizlere haftada 3 veya 4 gün seçeneği sunuluyor. Ben haftada 3 gün antrenman yapmayı tercih ettim. Haftalık programlara aşağıdan ulaşabilirsiniz (Haftalık yazılar yazıldıkça link eklenecektir).

Runtastic Results Programı

Runtastic Results “Get My Plan”

“Runtastic Results Programı ile Kas Yapın” 1. hafta programı linki…

“Runtastic Results Programı ile Kas Yapın” 2. hafta programı linki…

“Runtastic Results Programı ile Kas Yapın” 3. hafta programı linki…

“Runtastic Results Programı ile Kas Yapın” 4. hafta programı linki…

Bir geri donus

  1. Efe SARIYıLDIZ 16th Nisan 2017

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir