NIKE Run Istanbul 2015 10K Koşusu Ne Zaman ve Başvuru Koşulları Neler?

Koşu sporunu yaygınlaştırmak için düzenlediği sıra dışı etkinliklerle dikkat çeken Nike, “Yakan İçin Koş” (Run for Your Side) sloganıyla düzenlenen Run Istanbul ile sporseverlere heyecan verici bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor. İstanbul’un iki yakası bir yıl sonra yeniden karşı karşıya geliyor.

Koşu sporuna yeni başlayanlar mutlaka “Yeni Mobil Uygulamalarla Koşmaya Hazırlanın!” yazımızı okumalılar.

Nike İstanbul Koşusu Bilgileri…

Nike Koşusu

Nike Koşusu

İstanbul’un 212 kodlu Avrupa ve 216 kodlu Anadolu yakasını karşı karşıya getirecek koşuda, sporcular birincilik için mücadele edecek. 8 Kasım Pazar günü Karaköy sahil alanında başlayacak ve bitecek 10 km’lik Run Istanbul etkinliğinde sen de tarafını seç, süprizlerle dolu 10K’lık bu eşsiz koşuda yakanı temsil et.  Nike koşusuna 16 Eylül 2015 tarihine kadar başvuru yapılacak, 24 yaş ve altı için 40TL, 25 yaş ve üstü 50TL’lik katılım ücreti vardır.

nike istanbul

Nike Istanbul

Nike koşusuna site üzerinden kayıt yapmak gerekiyor. Nike koşu kitinin içerisinde Dri-Fit T-shirt, koşucu(göğüs) numarası ve koşu çipi bulunmaktadır. Koşucular kitlerini Nike Mağazalarından veya bir gün önce kuralacak olan Nike Expo alanından temin edebilecektirler. Ve her koşuda olduğu gibi koşu günü başvuru yapılamayacak ve koşu kiti olmayanlar parkura alınmayacaktır. Başvuru yapıldıktan 2 gün sonra aşağıdaki mağazalardan kitinizi teslim alabilirsiniz.
Nike Run İstanbul kadın ve erkek birincileri 31 Aralık 2015 tarihinde Madrid de yapılacak olan “NIKE WE RUN MADRID” koşusuna götürülecektir. Dereceye giremeyenler içinse NIKE Run Istanbul 2015 10K’yı bitiren tüm katılımcılar madalya kazanacaktır.

nike run istanbul

Nike Koşusu İstanbul

Koşu parkuru Karaköy’den başalayacak olup, Galata Köprüsü-Sahil yolu-Topkapı Sarayı-Gülhane Parkı-Sultan Ahmet Cami-Mısır Çarşısı-Galata Köprüsü rotasında tamamlanacaktır. Koşu parkurunun detaylarını aşağıdaki fotoğraftan inceleyebilirsiniz.

Nike Kosu Parkuru 2015

Nike Koşusu Parkuru

nike kosusu yükseklik bilgisi

Nike Koşusu Yükseklik

Yarış günü 8 Kasım’da Nike etkinlik alanı 12:00’den itibaren açık olacak, koşu, 19.34’te başlayacak, 23:00’e kadar alan açık olacaktır. Yarışma kiti olmayanlar alana giremeyecektir.

Nike İstanbul

Nike İstanbul Koşusu Fotoğrafları

Mağazalar – Avrupa Yakası
• Zorlu AVM NIKE
• İstinye Park AVM NIKE
• Aqua Florya AVM NIKE
• Beyoğlu NIKE

Mağazalar – Anadolu Yakası
• Akasya AVM NIKE
• Palladium AVM NIKE
• Bağdat Caddesi NIKE
• Cadde Outrunner

Koşarken olası sakatlıkları önlemeniz için hazırladığımız “Koşuda Rastlanan Sakatlıkları Engellemenin 5 Yolu” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Fitizbiz olarak bu heyecanı sizlerle birlikte yaşamak isteriz. Facebook sayfasından bizi takip ederek, yarışma ile ilgili detayları bulabilirsiniz…. Facebook takviminize eklemeyi unutmayınnn…

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir