Nike Koşuları

Yalnız koşmak her zaman eğlenceli ve zorlayıcı olmayabilir. Bazen koşu motivasyonunu sağlamak için temponuza ayak uyduracak ya da sizi zorlayacak kişilere ihtiyaç duyabilirsiniz. İşte bunun için de Nike Koşu Kulübü desteğini bizlere sunuyor. Koşu sporunu yaygınlaştırmak için düzenlediği sıra dışı etkinliklerle dikkat çeken Nike, Nike+ Run Club etkinlikleri ile koşuya yeni başlayanlara ve profesyonel koşuculara heyecan verici bir deneyim yaşatıyor. “Arkadaşlarınla gel ve yeni arkadaşlar edin. N+RC ‘de koşmak için gelen herkese yer var.” sloganı ile çok samimi bir ortam sağlayan Nike ekipleri ile tanışmak sizleri daha da motive edecek. İlk 3K Koşusu, Şehir Koşusu, Hız Koşusu, Mesafe Koşusu ve NRC Flash Hız Koşusu gibi çeşitli koşu stilleri ve Nike’ın deneyimli koçları ile birlikte mükemmel vakit geçirebilirsiniz. Belgrad Ormanı, Bebek Parkı, Aqua Florya, Yeniköy, Enka Atletizm Pisti ve Caddebostan gibi yerlerde düzenlenen Nike Koşularına ücretsiz olarak internet üzerinden kayıt yaptırmanız gerekiyor.

Koşu sporuna yeni başlayanlar mutlaka “Yeni Mobil Uygulamalarla Koşmaya Hazırlanın!” yazımızı okumalılar.

Nike Koşuları Ne Zaman? Nerede?

nike_kosu_kulubu

Nike Koşu Kulubü

Nike koşuları için herhangi bir kit almanıza veya herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Başvurular koşunun gerçekleşeceği günden 7 gün önce açılacak internet sayfasından yapılacaktır ve kayıtlar 100 kişi ile sınırlıdır. Koşu sonrasında su ikramı gerçekleşecek ve her koşu profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilecek ve kayıt olduğunuz e-mail adresine gönderilecektir. Nike koşuları kayıt ve organizasyonu ile ilgili bilgiyi verdikten sonra gelelim koşu çeşitlerine;

Nike Koşuları

Nike İstanbul Koşuları

İlk 3K Koşusu:

İlk defa koşuyor olabilirsin. Belki de uzun bir ara verdin ve yeniden koşmaya başlamak istiyorsun. O halde bu koşu tam sana göre. Nike’ın uzman antrenörleri seni ilk kilometrelerini koşman için zihinsel ve fiziksel olarak hazırlayacak. Bir saatten kısa bir sürede, koşmayı hayatının bir parçası haline getireceksiniz. Nike koçları 3K’lık parkurda interval yaparak eğlenceli bir koşu hazırlıyorlar ve 120 dakikaya varan bir koşu programı ile koşu sporunu yaygınlaştırıyorlar.

Şehir Koşusu:

Şehir koşusunun temelinde temponuzu bulmanız ve bu tempolarda koşuya başlamanız amaçlanmıştır. 5K7K10K olarak belirlenen mesafelerden birini seç ve Nike koçları ile koş. Antrenman süreleri ise seçtiğiniz mesafeye göre belirlenir.

Hız Koşusu:

Nike’ın uzman antrenörleri eşliğinde temponu artırmak, daha hızlı ve daha güçlü olmak istiyorsan bu koşu tam sana göre. Hızlı ve yoğun olan bu antrenman koşu performansını bir sonraki aşamaya yükseltecek. Tempo koşuları ve tepe koşularından oluşan antrenmanlar 90 dakika sürmektedir.

koşu

Nike Koşu Kulübü Etkinlikleri

Mesafe Koşusu:

Yarım maraton ve maraton yarışlarına hazırlık amacıyla uzun soluklu koşularda Nike koçları sizlere arkadaş oluyor. 12k 15k 18k olarak belirlenen mesafelerden birini seçerek Nike koçları ile birlikte koşuyoruz. Ayda 2 Pazar günü saat 08.04’te başlayacaktır. Antrenman süresi, seçilen mesafeye göre değişmektedir. Eşyalarınızı bırakabilmeniz için Nike Run Club aracı sizler için orada olacak.

NRC Flash Hız Koşusu:

Kış geldi. NRC koşuları kışa özel programıyla en soğuk, en karanlık, en yağmurlu günlerde seni dışarı çıkmaya davet ediyor. Nike, uzman antrenörler ve pacerlar ile birlikte hazırladığı antrenmanlarla kış boyunca sizleri formda tutmaya çalışıyor. NRC Flash Hız Koşusu ile kışa hızlı bir başlangıç yapıyor ve Milli atlet Ramil Guliyev gibi sporcuların da katılacağı programda farklı antrenmanlar deneyerek, NTC yapıp koşacaksın. Ayda 2 kere Enka Atletizm Pisti’nde ve 2 kez de Anadolu Yakasında belirlenen bir mekanda gerçekleşecektir. Ayrıca, kışın görünür ve kuru kalmanı sağlayan Nike Flash Pack’i herkesten önce deneme şansına sahip olacaksın. Antrenman süresince, Tempo koşuları, NTC ve tepe koşularından oluşan antrenman serileri ile 120 dakika boyunca eğlenceli dakikalar geçireceksiniz.

nike_run_club

Nike Koşu Kulubü (Nike+ Run Club)

Koşarken olası sakatlıkları önlemeniz için hazırladığımız “Koşuda Rastlanan Sakatlıkları Engellemenin 5 Yolu” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Nike koşularına katılmak için Nike Resmi sitesi üzerinden kayıt yaptırmak gerektiğini unutmayın ve Nike’ın deneyimli koçları ile koşu programınıza renk katın. Fitizbiz olarak bu heyecanı Nike Koşu Kulubü ile birlikte yaşamak isteriz. Facebook sayfasından bizi takip ederek, koşular ile ilgili güncel bilgileri bulabilirsiniz….

Yorum

  1. Manxcat 5th Kasım 2015
  2. Oky 5th Kasım 2015
    • Manxcat 5th Kasım 2015
  3. Oky 5th Kasım 2015
    • Manxcat 5th Kasım 2015

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir